444 2661 Biz sizi arayalım
 TR   |   EN 
buradasınız : Ana SayfaYURT DIŞI TURLARORTA DOĞU TURLARIKUDÜS TURLARIKUDÜS ÜRDÜN TURU

KUDÜS ÜRDÜN TURU

KUDÜS & ÜRDÜN TURU
TEL AVİV / KUDÜS / EL HALİL / BEYTLAHM / ERİHA / AMMAN
5 gece 6 gün
İletişim: Hüseyin Emrah İnci - huseyinemrah.inci@nuanstur.com

1.Gün - İSTANBUL / TEL AVİV / YAFA / KUDÜS
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Nüans Tur Kontuarı önünde buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Telaviv'e hareket ve varış. Ardından Yafa şehrine hareket ediyoruz. Yafa şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası, Tarihi Çeşme ve Yafa Saat Kulesi bulunmaktadır. Ardından Kudüs’e hareket ediyoruz. Otelimize yerleştikten sonra isteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama. 

2.Gün - KUDÜS
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Kudüs şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; Zeytin Dağı, Panoromik Kudüs görünümü, Selman-ı Farisi Türbesi, Rabiatül-Adeviyye Türbesi, Mescid-i Aksa, Kubbetüs Sahra, Ağlama Duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu), Kutsal Kabir Kilisesi ve Hz. Ömer Mescidi bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

3.Gün - EL HALİL / BEYTLAHM
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Halil şehrine hareket ediyoruz. Halil şehir turunda göreceğimiz yerler arasında; El Halil Camii ve burada bulunan Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İshak, Hz.Yakup ve zevcelerinin kabirleri bulunmaktadır. Ardından Halhul kasabasında Yunus Aleyhisselamın Makamını ziyaret ediyoruz. Sonrasında Sion Dağı’na hareket ediyoruz. Tur sırasında göreceğimiz yerler arasında; Sinagog içerisinde bulunan Davud Aleyhisselam Kabri ve İsa Aleyhisselamın ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği oda bulunmaktadır. Ardından Beytlahm şehrine hareket ediyoruz. Tur sırasında göreceğimiz yerler arasında; İsa Aleyhisselamın doğduğu mağara ve üzerine yapılan Doğuş (Beşik) Kilisesi bulunmaktadır. Tur sonrası akşam yemeği ve konaklama. İsteğe bağlı olarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş.

4.Gün - KUDÜS / ERİHA/ AMMAN ( ÜRDÜN )
İsteğe bağlı olarak sabah namazı için Mescid-i Aksa'ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltı sonrası Ürdün'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Musa (a.s)'ın makamı ziyareti ve Ölü Deniz’in görülmesi. Ardından Ürdün Allenby Kapısına hareket ediyoruz. Tur sırasında göreceğimiz yerler arasında; Ürdün vadisinde Ebu Ubeyde bin Cerrrah, Muaz bin Cebel, Şurahbil bin Hasene, Amr bin Ebu Vakkas, Dırar bin Ezver (r.a). Kabirleri,  Lut Peygamberin Mağarası, Mute Savaşı'nın yapıldığı meydan, Zeyd Bin Harise, Cafer bin Ebu Talip ve Abdullah Bin Revaha (r.a)'ın Kabirleri bulunmaktadır. Tur sonrası Amman’a hareket, akşam yemeği ve konaklama.

5.Gün - AMMAN
Otelde alınan kahvaltı sonrası Salt şehrine hareket ediyoruz. Tur sırasında göreceğimiz yerler arasında; Hz. Musa (a.s)'ın kayınpederi Hz. Şuayib (a.s) Kabri, Kudüs Fatihi Hz. Yuşa (a.s) Kabri, Osmanlı Devleti Askerlerinin defnedildiği Türk Şehitliği ve Hz. Eyyüp (a.s)'ın sabır sınavını geçtiği mekân bulunmaktadır. Tur sonrası Amman’a hareket, akşam yemeği ve konaklama.

6.Gün - AMMAN / İSTANBUL
Amman Havalimanına hareket ediyoruz. Türk Havayolları uçağı ile İstanbul'a hareket ve varış. Turumuz sona eriyor. 

Bir başka Nüans Turizm organizasyonunda görüşmek dileğiyle...

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 5*Otellerde iki kişilik odalarda konaklama
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • Allenby Köprüsü geçiş ücreti (52 $)
 • İsrail - Ürdün vizesi ve servis ücretleri
 • Nüanstur rehberlik hizmetleri
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Zorunlu Seyahat sigortası

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Yurt dışı çıkış pulu ücreti (15 TL)
 • Petra giriş ücreti: 75 $
 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Uçak bileti
 
Açıklamalar
 • Adınıza herhangi bir rezervasyon yapılmamıştır. Yukarıdaki program sadece fiyat teklifi olup teklif verildikten 15 gün içersinde imzalanması halinde geçerlidir. Kesin rezervasyon yapılması için tur bedelinin % 30’nun sözleşme imzalandığı gün yatırılması, kalan ödemenin ise tur başlangıç tarihinden en az 10 gün önce ödenmesi gerekmektedir.
 • Yukarda belirtilen paket fiyatımız 40 kişi ve üzeri gruplar için geçerlidir.
 

 

 

  

UMRE 600$

YENİ SEZON KASIM'DA
+UÇAK BİLETİ (444 26 61)