444 2661 Biz sizi arayalım
 TR   |   EN 
buradasınız : Ana SayfaYURT DIŞI TURLARORTA DOĞU TURLARIKUDÜS TURLARIKUDÜS ÜRDÜN TURU

KUDÜS ÜRDÜN TURU

KUDÜS/ÜRDÜN TURU
Tel Aviv – Kudüs – El Halil- Beytlahm – Eriha - Amman

5 gece 6 gün
740 Euro + Bilet
İletişim: Mustafa Karadaş - Mustafa.Karadas@nuanstur.com

1.Gün - İSTANBUL / TEL AVİV / YAFA / KUDÜS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Nüans Turizm kontuarında sabah saat .....’da buluşma. Türk Havayollarının tarifeli uçağı ile saat …. Telaviv’e uçuş, ..…’da varış. Yafa Şehrine geliş. Burada Osmanlı eserlerinden, Bahriye Camii, Mahmudiye Külliyesi, Karakol Binası ve Çeşme ile Sultan Abdülhamit’in tahta çıkışının 25. yılında yapılan Saat Kulesi ve diğer eserlerin görülmesi. Kudüs’e transfer ve 5 yıldızlı otelimize yerleşme. Akşam yemeği. Dileyen misafirlerimizle Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Konaklama.

2.Gün - KUDÜS

İsteyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltının ardından Zeytin dağına geliş ve buradan Kudüs’ün panoromik görüntüsü eşliğinde Kudüs ile ilgili bilgilerin aktarılması. Etrafında bulunan Selman-ı Farisi ve Rabiatül-Adeviyye’nin kabirlerinin ziyaretinin ardından Mescid-ül Aksaya geliş Öğle namazının kılınmasının ardından, Yahudilerin kutsal mekânı olan ibadet yerleri Ağlama duvarı, Via Dolorosa (Çile yolu) yolundan geçerek Kutsal Kabir kilisesinin görülmesi ve ardından Hz Ömer mescidinin ziyareti. Akşam yemeği . Yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Konaklama

3.Gün - EL HALİL / BEYTLAHM

İsteyen misafirlerimizle sabah namazı için Mescid-i Aksa’ya gidiş ve dönüş. Otelde alınan kahvaltının ardından Halil şehrine hareket Hz. İbrahim, Hz. Yusuf, Hz.İsak, Hz.Yakup ve zevcelerinin kabirlerinin bulunduğu mescidin ziyareti ardından Halhul kasabasındaki Hz. Yunus (as) makamını ziyaret
Beytlahm şehrinde Hz. İsa’nın doğduğu mağara ve üzerine yapılan Doğuş (Beşik) kilisenin görülmesi.
Sion Dağı’na sinagog içerisindeki Hz. Davud (as) kabrinin ziyaret edilmesi, Hz. İsa ve 12 Havarisinin son akşam yemeğini yediği odanın görülmesi. Kudüse dönüş. Konaklama.

4.Gün - KUDÜS / ERİHA/ AMMAN ( ÜRDÜN )

Kahvaltıdan sonra Ürdün’e hareket, yol üzerinde üzerinde Hz. Musa’nın makamının ziyareti ve Ölü Deniz’in görülmesi. Ürdün Allenby Kapısına hareket. Gün boyu Ürdün vadisinde Ebu Ubeyde bin Cerrrah’ın, Muaz bin Cemel’in, Şurahbil bin Hasene, Amr bin Ebu Vakkas, Dırar bin Ezver Kabirlerini ziyaret. Lut Peygamberin mağarasını ziyaret, İslam tarihinde önemli bir yere sahip olan, Halit bin Velid’in elinde dokuz kılıcın kırıldığı ve üç İslam komutanının şehit edildiği Mute savaşının yapıldığı meydanın gezilmesi. Mute’nin şehit komutanları olan, Efendimizin köle iken azat ettiği ve ilk Müslümanlardan olan Zeyd Bin Harise (R.A.), Hz. Ali’nin kardeşi ve Efendimizin savaşta iki kolunun yerine verilen iki kanatla cennete uçuyor dediği sahabe Cafer bin Ebu Talip (R.A.) ve 2. Akabe biatında Müslüman olan İslam’a adanmış bir ruh; Abdullah Bin Revaha (R.A.)’nın mübarek kabirlerinin görülmesi. Amman’a hareket. Konaklama.

5.Gün - AMMAN

Otelde alınan kahvaltının ardından Osmanlı Devletinin sancak merkezi olan Salt Şehrine hareket. Hz. Musa’nın (a.s) kayınpederi olan Hz. Şuayib (a.s.) ve Hz. Musa’nın yeğeni olan Kudüs fatihi Hz. Yuşa’nın (a.s.) kabirleri ile Birinci Dünya Savaşı sırasında şehit olmuş Osmanlı Askerlerinin yattığı Türk Şehitliğinin ziyareti. O gösterdiği sabrı ile insanlara bir ışık bir önder olmuştur. Ne mutlu sabırlı olanlara, ne mutlu, Hz. Eyyüb gibi olanlara. Hz. Eyyüp sabır sınavını geçtiği mekânın ziyareti. Otele dönüş, konaklama.

6.Gün - AMMAN / İSTANBUL

Amman Havaalanına hareket, check in yaptırıp Thy ile Türkiye ye dönüş.

Fiyata dâhil olan hizmetler;

 • 5*Otellerde iki kişilik odalarda konaklama
 • Açık büfe sabah kahvaltısı
 • Öğle yemeği
 • Akşam yemeği
 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
 • İsrail –Ürdün vizesi ve servis ücretleri
 • Allenby Köprüsündeki Ürdün’e giriş ücreti (52 dolar)
 • Seyahat Sigortası
 • Nüanstur rehberlik hizmetleri

Fiyata dâhil olmayan hizmetler;

 • Şahsi harcamalar
 • Otel ekstraları
 • Yurt dışı çıkış harcı (15 Tl)
 • Uçak bileti
 • Petraya giriş Ücreti: 75 $
 
Açıklamalar
 • Adınıza herhangi bir rezervasyon yapılmamıştır. Yukarıdaki program sadece fiyat teklifi olup teklif verildikten 15 gün içersinde imzalanması halinde geçerlidir. Kesin rezervasyon yapılması için tur bedelinin % 30’nun sözleşme imzalandığı gün yatırılması, kalan ödemenin ise tur başlangıç tarihinden en az 10 gün önce ödenmesi gerekmektedir.
 • Yukarda belirtilen paket fiyatımız 40 kişi ve üzeri gruplar için geçerlidir.
 

www.enkolaybilet.com türk hava yolları iata www.enkolaybilet.com türkiye seyahat acentaları birliği mastercard visa amerikan express Image Map